Aktualności

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Wyszkowie ogłasza nabór zgłoszeń lekarzy weterynarii niebędących jak i będących pracownikami Inspekcji Weterynaryjnej i osób posiadających kwalifikacje do czynności pomocniczych, do wykonywania czynności określonych w art. 16 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. o Inspekcji Weterynaryjnej (Dz.U. t.j. z 2024 r. poz. 12) na terenie powiatu wyszkowskiego w 2024 r. W związku z powyższym zwracam się z prośbą o zgłaszanie wstępnej gotowości do podjęcia współpracy.

- Ogłoszenie PLW w Wyszkowie 19.04.2024.pdf

- Oświadczenie o uprzednim wyznaczeniu.docx

- Oświadczenie o 3 letnim stażu.docx

- Oświadczenie o zatrudnieniu w IW.docx

- Oświadczenie o posiadanym 10 letnim doświadczeniu.docx

- Zgoda na przetwarzanie danych osobowych nabór na 2024 rok.docx

- Załącznik nr 1 do ogłoszenia na 2024 r..docx

- Załącznik nr 2 Oświadczenie do celów ustalenia obowiązkowego ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego PIW Wyszków.docx

 

W dniach 4-17 kwietnia 2024 r. Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii z udziałem Powiatowych Lekarzy Weterynarii przeprowadza akcję szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie na terenie województwa mazowieckiego. Szczepionka będzie wykładana ręcznie oraz zrzucana z samolotów na lasy, pola i łąki. Przynęty ze szczepionką nie wolno dotykać. Zwierzęta nie przyjmą tych z zapachem człowieka. Przez dwa tygodnie od wyłożenia szczepionki należy zachować ostrożność podczas wyprowadzania zwierząt. Na terenie województwa mazowieckiego zostanie przeprowadzona akcja szczepień lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Szczepienie wykonuje się przy użyciu doustnej szczepionki RABADROP umieszczonej we wnętrzu przynęty, w kształcie krążka lub kwadratu, koloru brunatno-zielonego o zapachu rybnym. Zrzuty oraz wyłożenie ręczne nie obejmują zbiorników wodnych, dróg i terenów zabudowanych. Szczepionka uodparnia wyłącznie lisy. Każdy, kto miałby styczność ze szczepionką powinien niezwłocznie skontaktować się z lekarzem medycyny. Należy także zwrócić uwagę na domowe czworonogi, których ewentualny kontakt z preparatem należy zgłosić lekarzowi weterynarii. Lis jest zwierzęciem wolno żyjącym, najbardziej podatnym na zakażenie wirusem wścieklizny. Regularne szczepienia zmniejszają ryzyko zachorowań. Akcja szczepienia lisów wolno żyjących jest współfinansowana ze środków unijnych Unii Europejskiej.

- Komunikat Mazowieckiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii

- Plakat akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie - wiosna 2024

- Wytyczne - analiza ryzyka

- Wytyczne - materiały wzbogacające

Dziki pozyskane w obszarze przetrzymywane są w chłodni zlokalizowanej na tym samym obszarze

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Wyszkowie informuje o planowanym naborze lekarzy weterynarii niebędących jak i będących pracownikami Inspekcji Weterynaryjnej i osób posiadających kwalifikacje do czynności pomocniczych, do wykonywania czynności określonych w art. 16 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. o Inspekcji Weterynaryjnej (t.j. Dz.U. z 2022 r. poz. 262) na terenie powiatu wyszkowskiego w 2024 r. W związku z powyższym zwracam się z prośbą o zgłaszanie wstępnej gotowości do podjęcia współpracy.

- Informacja PLW w Wyszkowie 31.10.2023.pdf

- Oswiadczenie_o_uprzednim_wyznaczeniu.docx

- Oświadczenie o 3 letnim stażu.docx

- Oświadczenie o zatrudnieniu w IW.docx

- Oświadczenie o posiadanym 10 letnim doświadczeniu.docx

- Zgoda na przetwarzanie danych osobowych nabór na 2024 rok.docx

- Załącznik 1 do ogłoszenia na 2024 r..docx

- Oświadczenie o uprzednim wyznaczeniu.docx

Komunikat Mazowieckiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w sprawie transportu zwierząt.pdf

- Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Wyszkowie dotyczący 32 oraz 33 ogniska afrykańskiego pomoru świń (ASF) u dzików z terenu powiatu wyszkowskiego w 2023 r.

Główny Inspektor Sanitarny informuje o uruchomieniu III edycji kampanii EFSA "Wybieraj bezpieczną żywność" #EUChooseSafeFood

W kampanii uczestniczy 16 krajów europejskich. Celem inicjatywy jest wsparcie mieszkańców Europy w podejmowaniu świadomych wyborów dotyczących zakupu żywności. Dzięki kampanii konsumenci mają dostęp do praktycznych i przystępnych informacji przydatnych podczas kupowania i spożywania żywności – od pomocy przy czytaniu etykiet, przez informacje na temat istoty i zasadności stosowania suplementów diety, do wskazówek na temat przygotowania i przechowywania produktów spożywczych.

Adresatami kampanii są przede wszystkim osoby w wieku od 25 do 45 lat, w szczególności młodzi rodzice oraz osoby zainteresowane bezpieczeństwem żywności i nauką. Tegoroczna kampania koncentruje się na roli europejskich naukowców w ocenie bezpieczeństwa żywności oraz na relacjach między nauką o bezpieczeństwie żywności a samą żywnością.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.gov.pl oraz na stronie kampanii campaigns.efesa.europa.eu

Podkategorie